Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Výlet do Regensburgu

Výlet do RegensburguNávštěva německého města na Dunaji - město Řezno (německy Regensburg)
6. května 2016

Žáci druhého ročníku oboru vlásenkář a maskér navštívili historickou část starobylého města Regensburgu. Řezno bylo jedno z nejstarších městských sídlišť už v 12.-13. století a také nejbohatším městem v širokém okolí.


Prohlídka města poskytla seznámení s architekturou románského, gotického, renesančního, barokního slohu. Pečlivě udržované domy, radnice, kostely nás překvapily. Navštívili jsme jedno z hlavních děl bavorské gotiky, katedrálu Sv. Petra, která nás zcela uchvátila. Kamenný most z 12. století je nejstarším dochovaným a dodnes používaným mostem na sever od Alp. Přestože se v současné době opravuje, mohli jsme se po něm projít. Ve starověku, kolem roku 70 založili v Regensburgu Římané starobylý vojenský tábor, který císař Marcus Aurelius v roce 179 rozšířil na tábor pro legii Castra Regina. Dodnes zde stojí římská brána Porta Praetoria.

Kromě těchto výjimečných architektonických skvostů jsme navštívili také kavárničky, cukrárny a obchůdky, kde jsme vstřebali příjemnou atmosféru města. Všichni, kteří se zúčastnili výletu, byli spokojeni a obohaceni novými prožitky.

Regensburg