Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Po stopách Karla IV.

Po stopách Karla IV.Projektové vyučování pro třídy  II.VM, I.VM, I. KS

Ve dnech 18. 5. a 23. 5. 2016 jsme se vypravili po stopách Karla IV.

Podle předem připraveného projektu jsme měli vytvořenou trasu od Pražského hradupřes Karlův most ke Karolinu. Během trasy jsme udělali 5 zastávek věnovaných výkladu. Celý projekt měl simulovat opravdovou turistickou vycházku s výkladem průvodce. 
Roli průvodce si vyzkoušeli postupně všichni žáci. Důraz byl kladen na zajímavost a poutavost mluveného projevu, dostatečnou hlasitost a správnou artikulaci. Zpestřením vycházky byly diskuse a příspěvky některých žáků z oblasti historie, práva, dějin umění, architektury i politologie.
Mezi výstupy tohoto projektu patřilo vypracování rodokmenu slavného panovníka a zjištění informací, které by žákům odhalily i stinné stránky jeho života, tzv. třináctou komnatu Karla IV. 
Na Karlově mostě nás zaujala unikátní maketa Stalinova pomníku na Letné postavená pro filmové účely. Zde se také k naší výpravě přidal na okamžik starší pán, pamětník normalizace a totalitního režimu KSČ, a rád se podělil o své mimořádné znalosti i neobyčejné zkušenosti. 
Protože počasí přálo, slunce hřálo, zmrzlina osvěžila, jen na koupání ve Vltavě se nedostalo, tak si oslavu dalších narozenin Karla IV. nenecháme ujít.