Drobečková navigace

Úvod > Fotogalerie > Výtvarné práce

Výtvarné práce

 

   

Masky

Pololetní práce UP II.

   masky.jpg 

Pololetní práce žáků nástavbového studia v oboru Umělecké řemeslné práce se týkají výběru a reprodukce známého uměleckého díla. Zde se můžete podívat na zdařilé výsledky jejich snažení v předmětu Užité výtvarnictví.

 

pololetnipraceUP2.png

Plenér - kresba v parku

Kubismus

Reprodukce uměleckých děl

 Krásné jarní sluneční dny využili žáci oboru Vlásenkář a maskér k plenérové kresbě přírodnin v parku vedle školy. Vznikly tak zajímavé studijní kresby rozkvetlých stromů, keřů a květin.  U těchto výtvarných prací se naši žáci inspirovali uměním Kubismu. Ve svých dílech používali principy jako mnohobarevnost, geometrie či vícero pozorovacích ohnisk. Tématem byly především portrét a postava, ale někde se objevuje i zvíře či kubistické zátiší. Žáci oboru Umělecké řemeslné práce realizovali v hodinách UVY reprodukce uměleckých díl od malířů Pabla Picassa a Gregoryho Kurasova technikou přenášení pomoci mřížky.
 2022-05-12_plener-kresbaVParku.JPG  kubismus.JPG

2022-02-20_UVYreprodukceDel.JPG

 Koláž

 

Lokny, copy, uzly

Zvíře

 Koláž je kreativní výtvarná technika, u které se z několika menších, již hotových částí, vyskládá celý nový obraz. Koláž tak podněcuje fantazii a tvůrčí schopnosti našich žáků, nechává prostor imaginaci, příběhu a emocím.  Na kresbě různých typů vlasů si žáci rozkreslují ruce a tím získávají jemnou motoriku, kterou později 
vlásenkáři využívají ve tvorbě vlásenek a kadeřníci v práci s nůžkami.
Oblíbeným tématem pro realistickou kresbu je zvířecí portrét. Zejména pejsci, kočky a také koně, patří mezi často zobrazovaná zvířata. Žáci se na jejich srsti či kůži učí zachycovat drobné chloupky a odlesky, díky kterým se trénují ve stínování různých materiálů.
 UVY-kolaz.JPG  UVY-lokynCopyUzly.JPG

zvire.JPG

Bludiště do soutěže

Anatomie člověka

Abstrakce

 Výtvarná soutěž na téma Bludiště - "Bludiště v přírodě, ve vesmíru, v duši, v civilizaci, v číslech, ve slovech, v nesnázích, ve vztazích, v dějinách, v budoucnosti, v nejasnostech… Tápání, bloudění, odkrývání, hledání cesty, směru, místa, pravdy, štěstí, porozumění, odpovědí…" tak znělo zadání letošní výtvarné soutěže projektu Čímtačára, kam se zapojili i žáci naší školy. Zde si můžete prohlédnout nejlepší práce školního kola.  Pro každého studenta uměleckého oboru je důležité zvládnout figurální kresbu a pochopit anatomii lidského těla. To si vyžaduje spoustu času a tvrdé práce, která však postupně přináší výsledky.  U abstraktní malby jsou základnými výtvarnými výrazovými prostředky linie, tvar, barva či skvrna. Žáci se učí i nefigurativnímu zobrazování nebo zjednodušování tvarů, dále malování hudebních tónů a vzájemnému ladění barev. Všechny tyto činnosti na ně také působí jako arteterapie.
bludiste.JPG anatomie.JPG abstrakce.JPG

 Pop-art - Komiks jako umělecké dílo

Portrét, figura

 V hodinách užitého umění se žáci učí kreslit portrét, půl figuru a figuru. Někdy pracují podle tištěné předlohy, jindy jsou si vzájemně živým modelem. K zachycení postavy využívají kresbu i malbu a dobrou školou jsou jim staří mistři sochaři, kteří již v době antiky objevili kánon popisující správné proporce lidského těla. 

 

 Veverová Kateřina Komiks UP I..jpeg  UVY_portret-figury.JPG  
 Člověk a příroda/Krajina

 Kresba inkoustem, téma Praha

Tvorba v době Covidové - kresby dámských účesů

 UVYClovekaLes.jpg  kresbaPrahy_m.jpg

damske-ucesy_m.jpg

 Kresba - Zátiší, drapérie, materiály

 

 Kresba - studie rukou

Maturitní práce žáků oboru Umělecké a řemeslné práce, květen 2020

UVY-tapeserieMaterialy.JPG  2020-02-StudieRukou.jpg  IMG_1318-COLLAGE.png
Žáci oboru Umělecké řemeslné práce se učí pracovat s různými kreslířskými i malířskými technikami. Studie zátiší, drapérie, figury či portrétu dle živého modelu jsou nedělnou součástí tréningu k získání uměleckého řemesla.    

Práce žáků oboru VM - pod vedením paní učitelky Simony Valentovičové, která je velkou uměleckou oporou naší školy...děkujeme!

Žáci oboru Vlásenkář a maskér se v kresbě učí zachytit reálné proporce na studiích dle živého modelu. K takovému tréninku výborně poslouží i vlastní ruka.

 

Studie lidského ucha

Egypt

List

ucho.jpg  Egypt.jpg  IMG_2274.JPG
Žáci uměleckého oboru Vlásenkář a maskér se v hodinách užitého výtvarnictví pod vedením učitelky Simony Valentovičové trénují v kresbě dle živého modelu. Pozorují a zaznamenávají správné proporce a učí se zachytit světlo a stín. Tentokrát kreslili studii lidského ucha. Žáci oborů Kadeřník a Vlasová kosmetika si v hodinách užitého výtvarnictví procvičovali kresbu dobového účesu na téma starověký Egypt. Podzimní hodiny UVY si v exteriéru užili žáci oboru Vlasová kosmetika, kteří venkovní pobyt zúročili v studiích listů. Následně je stínovali pomocí teček a dokončovali technikou koláže.