Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Fotogalerie > Výtvarné práce

Výtvarné práce

 Pop-art - Komiks jako umělecké dílo  Kresba - Portrét

Kresba - Postava, (auto)portrét

 Veverová Kateřina Komiks UP I..jpeg  UVY_portret.jpg

UVY_portret-postava.jpg

 Člověk a příroda/Krajina

 Kresba inkoustem, téma Praha

Tvorba v době Covidové - kresby dámských účesů

 UVYClovekaLes.jpg  kresbaPrahy_m.jpg

damske-ucesy_m.jpg

 Kresba - zátiší, portrét

 Kresba - studie rukou

Maturitní práce žáků oboru Umělecké a řemeslné práce, květen 2020

1725.jpg  2020-02-StudieRukou.jpg  IMG_1318-COLLAGE.png
Žáci oboru Umělecké řemeslné práce se učí pracovat s různými kreslířskými i malířskými technikami. Studie zátiší, drapérie, figury či portrétu dle živého modelu jsou nedělnou součástí tréningu k získání uměleckého řemesla.    

Práce žáků oboru VM - pod vedením paní učitelky Simony Valentovičové, která je velkou uměleckou oporou naší školy...děkujeme!

Žáci oboru Vlásenkář a maskér se v kresbě učí zachytit reálné proporce na studiích dle živého modelu. K takovému tréninku výborně poslouží i vlastní ruka.

 

Studie lidského ucha

Egypt

List

ucho.jpg  Egypt.jpg  IMG_2274.JPG
Žáci uměleckého oboru Vlásenkář a maskér se v hodinách užitého výtvarnictví pod vedením učitelky Simony Valentovičové trénují v kresbě dle živého modelu. Pozorují a zaznamenávají správné proporce a učí se zachytit světlo a stín. Tentokrát kreslili studii lidského ucha. Žáci oborů Kadeřník a Vlasová kosmetika si v hodinách užitého výtvarnictví procvičovali kresbu dobového účesu na téma starověký Egypt. Podzimní hodiny UVY si v exteriéru užili žáci oboru Vlasová kosmetika, kteří venkovní pobyt zúročili v studiích listů. Následně je stínovali pomocí teček a dokončovali technikou koláže.