Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Vánoční výlet na drážďanské trhy tříd PO I. a PO II., aneb nečekané dobrodružství

Vánoční výlet na drážďanské trhy tříd PO I. a PO II., aneb nečekané dobrodružstvíDne 8. prosince se třídy PO I. a PO II. vydaly na školní výlet vstříc adventním trhům v německých Drážďanech. Celé to začalo v září, když se třída PO I. svěřila paní učitelce Čadkové se svou touhou, jet někam na výlet. Domluvili jsme termín, přibrali i PO II. s paní učitelkou Šírovou, s drobnými obtížemi nakoupili jízdenky do vlaků tam i zpět... Co jsme nečekali, byly komplikace na poslední chvíli. 

Před samotným odjezdem nás zaskočila informace o stávce německých strojvedoucích, což vedlo k tomu, že vlaky v Německu přestaly jezdit. Naše původní plány na hromadné cestování vlakem se zdály být ohroženy, ale naštěstí nakonec jel vlak jak tam, tak zpět. Přesto někteří žáci zvolili pohodlnější možnost a cestovali autem po vlastní ose, aby se vyhnuli možným nepříjemnostem (přenocování v zimních Drážďanech). Nakonec jsme se ale všichni zdárně sešli na místě. 

Během pobytu v Drážďanech jsme navštívili prestižní Galerii Albertinum, kde jsme prozkoumali různá umělecká díla. Zaujaly nás zejména moderní a impresionistická sekce v Galerii Nových mistrů. Po návštěvě galerie jsme se prošli historickým centrem města, které bylo krásně vánočně vyzdobené. Procházka uličkami nás dovedla na trhy, kde jsme si pochutnali na místních pochutinách a nakoupili originální vánoční dárky. 

S velkými očekáváními a notnou dávkou nervozity jsme večer dorazili na závěrečný sraz na nádraží. Stateční spolužáci vyrazili na informace zjistit, zda náš zpáteční vlak jede, nebo nejede... A jel! Plni pochyb jsme zkontrolovali, že už opravdu čeká na nástupišti, byť o dva vagóny kratší (včetně toho našeho), a uklidněni jsme si pořídili večeři na cestu. Náš spoj dokonce vyjel načas, s námi spokojenými ve třech kupé. Svačili jsme, rozebírali nejnovější zážitky a uzavírali nová přátelství napříč oběma třídami. Přejeli jsme hranice a všem se nám ulevilo. Když vtom: Nestojíme v tom Děčíně nějak dlouho? Ano, stáli jsme. Kvůli mimořádnosti na trati náš vlak postupně nabral 90minutové zpoždění. Ale i tak jsme nakonec před půlnocí dorazili do Prahy a rozutíkali se do svých domovů.  

Celkově vzato byl školní výlet do Drážďan nabitý dobrodružstvím, uměním a vánoční atmosférou. I přes nečekané komplikace jsme si užili nezapomenutelný den. A jak se říká: zážitek nemusí být pozitivní, aby byl silný. 

Fotografie

2023-12-08_Drazdany_PO1-2.jpg