Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > „Ten Klub mladých diváků byl dobrej nápad, paní učitelko.“

„Ten Klub mladých diváků byl dobrej nápad, paní učitelko.“



aneb Stručná zpráva o Klubu mladých diváků a o prvních návštěvách divadel 

Klub mladých diváků na MOUSŠ za sebou má první zhlédnutá divadelní představení! První polovina navštívila hru Spalovač mrtvol Divadla D21, druhá část pak Dopisy Olze v Divadle V Dlouhé. Jak se to celé seběhlo? 

Studenti nástavbových oborů dostali díky paní učitelce Čadkové na začátku školního roku příležitost přihlásit se do Klubu mladých diváků – projektu s dlouhou tradicí, který má za cíl zpřístupňovat mladým lidem divadlo. Zapojilo se téměř 30 studentů zejména z 1. ročníku a paní učitelka jim mohla zanedlouho dát na výběr z nabídky představení. Po odhlasování se čekalo na doručení lístků, ty byly rozdány žákům, a po skoro třech měsících konečně nadešly termíny divadel. Paní učitelka ještě raději napsala připomenutí do Teams, aby nikdo nezapomněl, a mohli jsme jít do divadla. 

Ve Spalovači mrtvol budoucím maturantům neunikly drobné změny děje, nejvíce je oslovilo prostředí a práce se scénou. Ta byla skvělá i u Dopisů Olze, kde i přes počáteční zmatení, kdo je kdo, nakonec žáci vyzdvihovali silně působící atmosféru a zapojení hudební (pěvecké) složky. 

Jako další nás čeká Hamlet v Divadle ABC a Dánská dívka Na Fidlovačce, tak uvidíme, jestli budou alespoň stejně dobré jako první představení. ???? 

Bc. Adéla Čadková

2023-02_KLubMladehoDivaka.jpg

Fotografie