Úvod > O škole > Akce školy > Účast žáků na sympoziu sportovní medicíny v Dříteči

Účast žáků na sympoziu sportovní medicíny v Dříteči

Dřítečské sympozium sportovní medicíny, které se konalo od 22. do 24. března, bylo svědkem nadšené účasti žáků naší školy a znamenalo zásadní moment v jejich vývoji v oboru. Žáci se ponořili do rozmanité škály přednášek a praktických workshopů a získali cenné poznatky o nejnovějších pokrocích a praktických postupech ve sportovní medicíně a jiných přístupech k regeneraci.

Spojení teoretických znalostí a praktických ukázek přístrojů, které sympozium nabídlo, mělo u účastníků hluboký ohlas. Žáci s nadšením sbírali nové znalosti a poznatky od prevence zranění až po regenerativní terapie. "Hodně mi to dalo cítím se díky tomu o kapánek chytřejší. Velice mě bavila přednáška od paní Rybové, co se týče techniky běhu. Každopádně atmosféra prostředí skvělé, takže za mě sympozium super!" Hodnotí sympozium jeden z žáků. Mimo to se aktivně zapojovali do workshopů, které nabízely zkušenosti z první ruky, které byly pro žáky velkou výhodou, jak naznačila další z našich účastnic. "Měla jsem možnost vyzkoušet si například vodíkové brýle, které mi pomohly od unavených očí, ochutnala různé doplňky stravy s chlorofylem, nebo vyzkoušela i EMS trénink."

Kromě získávání znalostí žáci využili příležitost navázat kontakty se zkušenými odborníky, které by mohly ovlivnit jejich budoucí kariéru. Tato dynamická výměna názorů mezi žáky a odborníky zdůraznila ducha spolupráce, který je neodmyslitelnou součástí sportovní medicíny.

"Sympozium se mi líbilo je to skvělá příležitost já si vážím toho, že jsem tam mohla být. Přineslo mi to určitě nový pohled na to, co bych chtěla v budoucnu dělat. Zajímavé bylo určitě vidět ty lidi které bych normálně neviděla. Celé sympozium mě někam směřovalo a dost mě to motivovalo zkusit to fyzio nebo ten koučink. Byla bych ráda, kdybych se tam mohla třeba ještě někdy podívat znovu!" Uzavřela svým pohledem hodnocení účasti poslední z našich žáků.

"Organizátorům sympozia patří obrovská poklona za uspořádání takové akce a za velmi nabitý program, který naše žáky připoutal do židle a dal jim do jejich studia a následné praxe nespočet nových poznatků. Našim žákům pak děkuji za jejich nadšení, se kterým jednotlivé přednášky hltali. Jsem rád, že se nám taková akce podařila realizovat.

SymposiumSportovniMedicina.png

fotografie