Úvod > O škole > Akce školy > Sklářská výtvarná soutěž

Sklářská výtvarná soutěž

Naše žákyně Klára Simičová a Rozálie Valentová se zúčastnily uměleckého sklářského workshopu a zapojily se tak do výtvarné soutěže v uměleckém ateliéru Pragl - Prague Glass Experience pod záštitou Pražské plynárenské a.s.
Žákyně nejdřív absolvovaly přednášku, kde se obeznámily s počátky českého sklářství, naučily se rozpoznat a pojmenovat základní sklářské pracovní nástroje, zjistily, čím a jak se sklo barví a dozvěděly se, jaký je rozdíl mezi sklářem a sklenářem. Po prozkoumání umělecké galerie, kde byly vystavěny díla známých českých i zahraničních umělců – sklářů si nakonec dle vlastního výtvarného návrhu zkusily vyrobit ze sklené hmoty svůj výrobek. V tomto případě se jednalo o vázu, kterou děvčata pojmenovaly Sladká Vivistérie a pět květin, které ji zdobilo, symbolizovalo pět lidských smyslů – zrak, čich, chuť, sluch a hmat. Jejich dílo se nyní "temperuje" v speciální peci, aby ze skla zmizelo pnutí, pak se zařadí do soutěže mezi dalších cca 50 děl žáků středních škol z Hlavního města Prahy.
Děvčatům píšu pochvalu za skvělou kooperaci, kreativitu, a hlavně odhodlání se kterým se do této akce pustily.

SKLARSKA-SOUTEZ.png