Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Projektový den - den s odborníkem

Projektový den - den s odborníkemDne 29.4.2022 navštívila třída PO I. soukromou firmu zabývající se servisem chladírenského zařízení světových značek ve velkých výrobnách. Žáci byli v rámci úvodní přednášky seznámeni s právní formou podnikání, podnikatelským plánem, včetně finanční rozvahy, s průběhem podnikání v oboru, s vyhledáváním zaměstnanců i riziky tohoto podnikání.

Následovala prohlídka podnikatelských prostor firmy – kanceláří pro vedení, zaměstnance a účetní a skladových prostor, včetně vysvětlení systému objednacího dodávkového cyklu, výpočtu skladových kapacit a dalších norem. Na závěr dostali žáci za úkol ve skupinách navrhnout řešení dopadu světové pandemické krize Covid-19 na toto i jiná podnikání.

Exkurze byla zakončena diskuzí s žáky nad jejich projekty a návrhy řešení daného problému. Žáci se hezky do diskuze zapojovali, vyměňovali si informace a kriticky se stavěli k jiným řešením. Dokázali při tom ekonomickou pojmovou gramotnost, kreativní a odborné myšlení. Propojili tak již nabité teoretické znalosti s konkrétním podnikatelským řešením.

 

Fotografie z akce.