Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Projekt, tentokrát s názvem Anglicky a hravě

Projekt, tentokrát s názvem Anglicky a hravěFotky jsou ke shlédnutí!

Dne 20.3.2019 se v prostorách naší školy uskutečnil projekt ,,Anglicky a hravě“. Přípravu a organizaci zajišťovali učitelé anglického jazyka za přispění rad, tipů a vybavení z naší výtvarné dílny. Realizační tým sestávající z učitelů Herberta van Lyndena, Kateřiny Pálešníkové a Pavly Zaoralové se od počátku února pravidelně scházel, ať už během přestávek, o volných hodinách anebo po skončení vyučování, a vytvářel návrhy jednotlivých úkolů pro žáky.

Smyslem celého projektu bylo, aby si žáci sami vytvořili pomůcky pro výuku anglického jazyka, které následně mohou v hodinách angličtiny dále využívat. Zároveň byl dán velký prostor jejich kreativitě ve zpracování zadaných úkolů – konkrétně žáci vyráběli pexeso s kadeřnickými pojmy, párovací karty zaměřené na jednotlivé gramatické časy, kapsáře s protiklady obsahující povahové charakteristiky a situační komix. Například pro pexeso vyráběli razítko za použití výtvarnické pěny a řezáku, jednotlivé karty jsou krásně ilustrované, komix obsahuje dokonce 3D prvky. Záměrem bylo, aby si žáci při vytváření jednotlivých pomůcek nejen připomněli získané znalosti, ale také se dobře bavili, nechali pracovat představivost, projevit svoji individualitu, ale přitom efektivně pracovat v týmu. 

Ve třídách vládla příjemná nálada, všichni žáci se zapojili a přidali ruku k dílu. Vyhotovené úkoly jsou vystavené ve školní výstavní síňce, kde mohou žáci hlasovat pro jednotlivé projekty a zvolit svého vítěze.