Úvod > O škole > Akce školy > Projekt k 30. výročí Sametové revoluce

Projekt k 30. výročí Sametové revoluce

Ve dnech 13. a 20. listopadu probíhal v prostorách naší školy další z projektů, tentokrát věnovaný 30. výročí Sametové revoluce. Studenti v rámci jednotlivých tříd měli za úkol zpracovat témata jako normalizace a totalita, vyzpovídat někoho, kdo v té době žil a byl ochoten poskytnout rozhovor. Studenti se nalíčili a oblékli ve stylu "50.-80.léta". Chodbami školy se ozývala hudba typická pro tuto dobu,přes českou klasiku až po punk rock. Při prezentaci krásných plakátů, které studenti velmi tvořivě zpracovali, skandovali  známá hesla a kreativně  nám přiblížili, jak svobodu chápou oni a co pro ně znamená. Projekt probíhal v režii učitelky českého jazyka paní Sedláčkové a učitele občanské nauky pana Dvořáka. Naši žáci měli možnost naučit se  víc pracovat společně, zpracovat zadaný úkol samostatně a kreativně, a přitom se dobře bavit. Zároveň jejich plakáty symbolicky vyzdobily chodby naší školy. Děkujeme!