Úvod > O škole > Akce školy > Připomenutí akce Anthropoid

Připomenutí akce Anthropoid

Fotografie z akce.

Aby si připomněli 80. výročí atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, zavítali začátkem června žáci tříd PO I., VK I., UP I., I. VM a I. KS do pražské Libně, kde se konala rekonstrukce této nejúspěšnější odbojové akce československého exilu. Následně se vydali k tramvajové zastávce Vychovatelna k tzv. Mural Artu, kde je v podobě komiksu znázorněna celá akce počínaje seskokem parašutistů až po jejich hrdinnou smrt v kryptě kostela. Právě u Vychovatelny totiž začíná vzdělávací QR hra s názvem Anthropoid, která vede pražskou Libní, Vysočany a Karlínem po stopách účastníků tohoto atentátu. Žáci se tak seznámili nejen s Janem Kubišem a Jozefem Gabčíkem, ale i s osudem rodin Vosmíkových, Novákových, Lyčkových a dalších, kteří byli popraveni za pomoc atentátníkům. Své poznatky poté zaznamenali v kresbě vlastních komiksových políček.

2022-06-02_Antropoid.jpg