Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Náš nový kamarád Nikolas

Náš nový kamarád NikolasDne 18.5. byla  v hotelu Hilton pořádána akce Junior hair show 2023, o které jsme již zde informovali. S velikým úspěchem se jí zúčastnili také naši žáci.
Ale stala se ještě jedna neuvěřitelná věc. Přímo na podiu Josef Rataj namaloval obraz, který byl následně  dražen a výtěžek byl věnován pro nemocného  Nikolase. Nikolas již jako miminko prodělal mnoho operací a jeho prognóza byla velmi nepřívětivá. Teď je Nicoláskovi necelých 15 let, má DMO, epilepsii a za sebou již 15 operací. Nechodí, ke všemu potřebuje asistenci, nemá samé jedničky ani žádné medaile, a přesto rozdává lásku, radost a naději; jak nám pan Rataj sdělil.
Nicolasův zdravotní stav a jeho fyzická a mentální stránka se začala měnit díky tomu, že se podařilo sestavit tým odborníků - fyzioterapeutů a ergoterapeutů, kteří s Nicolasem intenzivně pracují. Terapie navštěvuje v soukromých subjektech, které nejsou hrazené zdravotními pojišťovnami, a proto všechny dostupné finanční prostředky, investují rodiče právě do terapií. Chlapce, který měl pouze ležet a být na hadičkách, dokázali rodiče s přispěním celého týmu odborníků, posunout na veselého, pohyblivého, temperamentního rošťáka s obrovskou chutí do života. 
Dražba Ratajova právě namalovaného obrazu byla dramatická. Vyvolávací cena byla 50 tisíc. Postupovalo se po pěti tisících. Příběh tohoto chlapce nás opravdu dojal a hlavně zaujal. Chtěli jsme pomoci. Nakonec obraz vydražili naši zřizovatelé a na účet pro léčbu Nikolase poputuje 150 tisíc. Obraz bude viset ve škole na čestném místě a chystáme se s žáky Nikolase navštívit. 
S Nikolasem se můžete seznámit v přiloženém videu.