Úvod > O škole > Akce školy > Moje svoboda

Moje svoboda

Dne 18.11. 2019 se studenti prvního a druhého ročníku naší školy vydali do Divadla na Fidlovačce na promítání dokumentárního filmu ,,Moje svoboda". Tento film ve skutečnosti sestával z padesáti minutových spotů, které natočili různí režiséři jako například Jan Hřebejk, ale i studenti středních a vysokých škol či známí herci naší české scény. V těchto krátkých spotech jednotliví autoři zpracovali různorodost a abstraktnost pojmu svobody tak, jak ji individuálně vnímají. Tento projekt vznikl za spolupráce časopisu Reflex a České televize. Po skončení promítání následovala debata s redaktory časopisu Reflex nejen o tom, jak svobodu pojali oni sami ve svých spotech, ale i jak samotné natáčení a postprodukce probíhala.