Úvod > O škole > Akce školy > Exkurze kosmetiček

Exkurze kosmetiček

8. 11. 2012 naši školu pozvala firma „Kosmetika Capri“ na návštěvu své provozovny a zároveň výrobny kosmetické značky La Chevre a Le Chatou. Základem receptury kosmetiky těchto značek jsou vzácné složky kozího mléka, doplněné mořskými řasami a rostlinnými extrakty. Jsou určené především pro citlivou pleť, alergiky, psoiatiky a atopiky.

Ve firmě nás přivítal p. ing. Baroch a firemní kosmetička, po uvítání, občerstvení a převlečení do ochranných oděvů jsme byly rozděleny na dvě skupiny. Seznámili nás s přípravky, surovinami, výrobou, zařízením a balírnou. Nejvíce se nám líbilo ve sladu, tam nám ukázali balení pro kosmetičky i pro maloobchod. Bylo možné zakoupit si kosmetiku za zlevněné ceny.

Vynikající byly i ukázky jednotlivých kosmetických procedur a postupů. To jsme i zdokumentovaly.

Exkurze nám objasnila mnohé, chtěly bychom moc poděkovat vedení školy, že nám ji umožnilo, dále zejména panu Barochovi, firemní kosmetičce a vedoucímu doktorovi v provozu.

studentky 3K a 4K

sepsala PhDr. J. Duffková